Slide1
Europa
Polskie szanse na wyjście z kryzysu PDF

W ostatnich latach w Polsce nastąpiło wyraźne spowolnienie gospodarcze. Liczba bezrobotnych ciągle rośnie, spada konsumpcja, zmniejsza się produkcja przemysłowa, wyraźnie wzrasta inflacja. W roku 2012 nastąpiło załamanie w branży budowlanej, motoryzacyjnej i około motoryzacyjnej. Pomimo 20-letnich zwolnień podatkowych dla Włochów, z fabryki w Tychach zwolniono 30% pracowników. Zagrożony jest również sektor hutniczy i stalowy, dotyczyć to może hinduskiego Mittal Steel, jak i huty Częstochowa, należącej dziś do ukraińskiego ISD.

Więcej…
 
Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej PDF

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniższą krajową? Okazuje się, że w Polsce. 1 stycznia 2013 roku płaca minimalna wzrosła u nas o 100 zł i wynosi obecnie 1600 zł brutto.

Była to dobra wiadomość dla osób zatrudnionych w pełnym wymiarze pracy i zarabiających najniższą krajową. Według danych Eurostatu jest ich u nas niewiele, zaledwie kilka procent. Z kolei mniej ucieszyli się pracodawcy, zatrudniający tego typu pracowników. Oznacza to dla nich wzrost kosztów pracy, czyli wartości wypłacanych wynagrodzeń.

Więcej…
 


Strona 1 z 3

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO