Slide1
Jak wybrać pożyczkę gotówkową? PDF

Gdy w portfelu i na koncie pustki, a finansowa potrzeba silna, potrzebne jest finansowanie zewnętrzne. Czy iść do banku czy do firmy pożyczkowej, na jakie parametry ofert zwracać uwagę?

Bank czy parabank?

Jeśli klient ma dobrą historię kredytową, to znaczy nie zalega ze spłatą rat innych kredytów ani w ostatnich 5 latach nie miał istotnych zaległości, powinien raczej skierować swoje kroki do banku. W sektorze bankowym koszty pożyczek gotówkowych są nadal tańsze niż w sektorze pozabankowym, choć rozstrzał ten sukcesywnie zmniejsza się, a i w firmach pożyczkowych można znaleźć atrakcyjne oferty (np. gdy pierwsza pożyczka jest za darmo).

Tzw. parabanki rzadziej sprawdzają swojego klienta w Biurze Informacji Kredytowej, znacznie mniejszą wagę przywiązują zarówno do historii kredytowej klienta, jak i jego zdolności kredytowej (np. dochodów, wysokości rat innych kredytów itp.).

Do sektora niebankowego warto się natomiast zgłosić, gdy potrzeba finansowa jest bardzo silna i niezwłoczna. Banki rozpatrują wnioski nawet kilka dni, zaś pożyczka w firmie pożyczkowej może zostać wypłacona już po kilku czy kilkunastu minutach. I tu jednak różnice zacierają się, banki także są już w stanie rozpatrzyć wniosek kredytowy w kilka minut (a nawet kilkadziesiąt sekund, jak np. mBank).

Analiza kosztów

Szukając najlepszej oferty pożyczki gotówkowej, należy przeanalizować kompleksowo wszystkie koszty związane z daną ofertą. To nie tylko oprocentowanie - ba, odsetki m.in. w pożyczkach od firm pożyczkowych stanowią wręcz nieznaczną część łącznych kosztów. Należy pamiętać także o prowizji za udzielenie pożyczki, która sięga nieraz nawet kilkunastu i więcej procent wnioskowanej kwoty. Firmy pożyczkowe chętnie stosują także rozmaite opłaty przygotowawcze czy administracyjne. Zarówno banki jak i firmy pożyczkowe wymagają nieraz także płacenia składek ubezpieczeniowych, które w gruncie rzeczy nie chronią wcale pożyczkobiorcy.

Internetowe porównywarki

Aby mieć obraz całego rynku kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach, warto korzystać z internetowych porównywarek finansowych. Takie narzędzie porównuje za ciebie oferty banków, wskazując koszty związane z każdą z nich.

 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO