Slide1
Unia Europejska szansą PDF

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą jak i w naszym kraju. Wielu rodaków wyjeżdża do krajów UE za pracą. Inne państwa oferują więcej ciekawszych miejsc zatrudnienia. Taka praca jest zgodna z aspiracjami Polaków oraz z posiadanych przez nich wykształceniem. wiele osób wyjeżdżą już po studiach. Czasem jest to spowodowane poszukiwaniem swojej drogi życiowej, a czasem niedostaniem się na wymarzone studia. Bywa, że młodzi ludzie po latach wracają do kraju, a często zostają za granicą i tam zakładają rodzinę i zaczynają dorosłe życie.

Wyjeżdżają również dorośli, osoby posiadające wykształcenie wyższe, które nie mogą znaleźć w Polsce pracy, spełniającej ich oczekiwania. Po jakimś czasie mogą wrócić, bogatsi o nowe doświadczenie i tu, w Polsce, założyć własną firmę. Zdobyte doświadczenia, znakomita znajomość języka oraz zarobione za granicą pieniądze, pozwalają na szybsze i łatwiejsze rozkręcenie biznesu w rodzimych stronach. Unia Europejska stwarza również szanse na rozwój dla osób, które nie chcą wyjeżdżać. Wspólnota oferuje nam rozbudowany system unijnych grantów, czyli dotacje na różnorodne działania. Unia Europejska zajmuje się wspomaganiem działania firm, przedsiębiorstw i instytucji już istniejących. Dzięki jej wsparciu można rozwijać wiele firm, wyposażać szkoły, sale komputerowe czy hale produkcyjne.

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na złożenie wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wspólnota zajmuje się także pomaganiem naukowcom, zarówno samodzielnym jak i grupom badaczy. Finansowanie badań sprawia, że możliwe jest rozpoczęcie i prowadzenie nawet dość kosztownych projektów. Unia pomaga również osobom, które marzą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Dzięki grantom możliwe jest otwarcie własnej firmy w o wiele krótszym czasie. Nie każdy chce czekać na przyznanie kredytu, czasem zdarza się, że nie możemy otrzymać go w takiej wysokości, jakiej oczekujemy. Unia bardzo chętnie wspiera ciekawe inicjatywy obywateli państw członkowskich.

Artykuły

1. dotacje w programach regionalnych i ogólnopolskich

 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

Atrakcyjne oferty praca londyn Anglia- sprawdź!
Pozyskaj dotacje unijne z nowych funduszy


 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO