Slide1
Outsourcing IT PDF

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Idealnym rozwiązaniem jest outsourcing IT, czyli informatyk na zlecenie. Outosurcing cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm, gdyż umożliwia ograniczenie kosztów stałych, związanych z utrzymaniem etatu. Można zlecać wykonywanie niektórych zadań firmom zewnętrznym, a osoby wykonujące te zadania nie są związane z firmą stosunkiem pracy. Oprócz outsourcingu IT popularne jest też korzystanie z zewnętrznych firm księgowych czy prawniczych.

Informatyk na zlecenie

Outosurcing IT jest szczególnie korzystny w przypadku firm, które informatyków nie potrzebują na co dzień, a jedynie czasami, w konkretnych przypadkach czy w razie awarii. Dzięki temu nie trzeba tworzyć specjalnego etatu czy nawet całego działu IT. Wystarczy w razie potrzeby zgłosić zapotrzebowanie zewnętrznej firmie, a natychmiast zjawi się specjalista, który naprawi usterkę, zainstaluje nowe oprogramowanie, sprawdzi szwankujący sprzęt. Jest to więc osoba, której nie musimy płacić przez cały rok, nawet wtedy, gdy nie ma co robić w jej dziedzinie. Płaci się za faktycznie wykonaną pracę.

Większe możliwości niż etat

Outsourcing IT jest też świetną formą prowadzenia działalności dla dobrych informatyków. Nie są oni związani stosunkiem pracy z jedną firmą, dzięki czemu mają wolną rękę, pracując dla wielu różnych firm. A więcej zleceń i możliwości zarabiania, tym lepsze pieniądze można na tym zyskać. Specjalista na zlecenie to też dla wielu osób szansa na odnalezienie się na rynku pracy. Ilość etatów dla informatyków jest bowiem ograniczona. Firmy wręcz zwalniają wielu fachowców, bo szukają realnych oszczędności. Outsourcing IT może być formą odnalezienia się na rynku pracy także dla takich osób.

 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO