Slide1
Bezrobocie we współczesnym świecie PDF

We współczesnym świecie temat bezrobocia jest bardzo popularny, głównie z uwagi na jego szeroki zasięg i wysoki odsetek osób, które pozostają przez dłuższy czas bez pracy. Bezrobotnym jest człowiek, który dłuższy czas pozostaje bez pracy i jednocześnie jest do niej zdolny i chce podjąć pracę. Dlaczego jednak nie może jej znaleźć? Powodów może być kilka. Po pierwsze, oczekiwania kandydatów nie pokrywa się z sytuacja na rynku.

Być może jest zbyt wielu absolwentów jakiegoś kierunku studiów, a nie ma dla nich wystarczającej ilości miejsc pracy. Dla absolwentów jest to naprawdę frustrujące. W takim wypadku nie należy jednak się załamywać, ale zastanowić się, jak można tą sytuację rozwiązać. Bardzo ciekawym pomysłem jest zdecydowanie się na kursy, na których można się przekwalifikować. Nie trzeba od razu drastycznie zmieniać zawodu. Można jedynie podszkolić się w pewnej dziedzinie, jeśli wiemy, że są w niej wakaty na rynku pracy.

Pozwoli to również bezrobotnym na wyspecjalizowanie się, bycie w czymś ekspertem. Drugim powodem bycia bezrobotnym jest utrata pracy. Jest to również bardzo frustrujące, ale pocieszający jest fakt, że pracownik ma już jakieś doświadczenie, osiągnięcia, więc na pewno łatwiej mu będzie znaleźć pracę w zawodzie. Czasami jednak utrata pracy jest dobrym momentem na dokonanie zmian w życiu. Można przekwalifikować się, zacząć robić coś innego lub odważyć się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Na pewno każdy z nas ma wśród znajomych osobę, która twierdzi, że utrata pracy otworzyła jej oczy i pokazała, że praca na etacie to tylko jedna z możliwości.

Wielu ludzi marzy o własnej firmie, ale boi się zaryzykować. W chwili utraty posady stawiamy wszystko na jedną kartę, ponieważ nie mamy nic do stracenia. Poza tym, negatywne emocje jeszcze zagrzewają do walki o swoje. Wiele osób dziwi się, że ich znajomi decydują się na otwieranie firmy w kryzysie, ale biznes to ryzyko. Nikt nie osiągnie sukcesu bez zaryzykowania i oczywiście wiary w powodzenie przedsięwzięcia.

Ipublishing
 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO