Slide1
Pożyczka hipoteczna: pułapka czy wygoda? PDF

Pożyczka hipoteczna to produkt finansowy, który charakteryzuje się względnie niskim oprocentowaniem, stanowi jednocześnie świetną alternatywę dla kredytów gotówkowych oraz pożyczek pozabankowych. Ile można pożyczyć? Nawet do 80% wartości posiadanej nieruchomości.

Dlaczego pożyczka hipoteczna jest dobrym rozwiązaniem?

Głównym argumentem przemawiającym na korzyść pożyczek hipotecznych jest fakt, iż są one tanie.

Obciążenie hipoteki stanowi dla banku doskonałe zabezpieczenie, dzięki czemu jest on w stanie zaproponować potencjalnemu klientowi bardzo atrakcyjne warunki udzielenia kredytu. Według porównywarki finanse.rankomat.pl na chwilę obecną oprocentowanie pożyczek hipotecznych oscyluje od ok. 6 do 10% w skali roku. Dodajmy do tego adekwatny do pozyskanej sumy długi okres spłaty oraz dowolność w wydatkowaniu pieniędzy – tym samym mamy odpowiedź na postawione w akapicie pytanie.

Niebezpieczeństwa związane z posiadaniem obciążonej hipoteki

Okres, przez który dług będzie spłacany, siłą rzeczy może obfitować w sytuacje uniemożliwiające terminowe regulowanie należnych rat. Jeżeli zadłużenie przestanie być spłacane, bank może zlecić egzekucję komorniczą, której finałem będzie licytacja nieruchomości. Aby zabezpieczyć się przed najczarniejszym scenariuszem, warto wykupić dodatkową polisę – banki proponują taką możliwość, ale zazwyczaj nie jest to warunek konieczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki hipotecznej?

Przede wszystkim na koszty: wysokość comiesięcznej raty to oczywiście podstawa, jednak nie wolno zapominać o kosztach dodatkowych, powstałych w momencie rozpoczęcia procesu uruchomienia kredytu. Wysokość uzyskanego wsparcia będzie zależna od opinii rzeczoznawcy – tytułowe 80% będzie stanowiło odniesienie do tej ekspertyzy. Banki przerzucają opłatę za wystawienie opinii na kredytobiorcę, dlatego warto zlecić ją samodzielnie – uzyskane dokumenty powinny pozwolić na rozpatrywanie wniosków w kilku różnych bankach, pod warunkiem, że dana instytucja dopuszcza taką możliwość. Kosztem znaczącym, niemającym wpływu na wysokość raty, jest prowizja (marża) udzielana od kwoty przyznanego kredytu, w zależności od banku może to być od ok. 1 do 5 proc. Kolejną sprawą jest ubezpieczenie nieruchomości od ognia i wody: koszt polisy oczywiście jest finansowany przez kredytobiorcę. Poziom opłat dodatkowych powinien być znany przed podpisaniem umowy, informacją o ich wysokości jest pozycja pod nazwą całkowity koszt kredytu.

 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?



Więcej…



Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...





 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO