Slide1
Idealne konto firmowe PDF

541Ciężko jest znaleźć idealne konto dla swojej firmy, zwłaszcza, gdy należy je dobrać indywidualnie do własnych potrzeb oraz możliwości. Decydując się na założenie działalności gospodarczej, warto być świadomym, że podstawowym krokiem jest wybranie najlepszego konta firmowego.

Dlatego też przeszukując oferty różnych banków należy zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: wysokość opłaty za prowadzenie konta, wysokość opłaty za wydanie i użytkowanie karty debetowej/płatniczej, opłata za wypłaty z bankomatu danego banku oraz innych banków, wysokość opłaty za przelew internetowy, możliwość błyskawicznego przelewu oraz możliwość korzystania z konta przez internet, telefon, bądź w placówce.

Funkcjonowanie banku w danym rejonie

Jeżeli zamierzamy często korzystać z pomocy pracowników banku, nieodłącznym aspektem, na jaki musimy zwrócić uwagę podczas jego wyboru jest stopień rozwoju placówek danego banku na obszarze, gdzie nasza firma funkcjonuje. Bardzo ważnym aspektem jest również wysokość opłat za przelewy wykonywane na konto Urzędu Skarbowego, bądź Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które wykonywane są przez firmy bardzo często. Niektóre z ofert bankowych przewidują, że konto dla firmy pozbawione jest opłat za takie przelewy, co w znacznym stopniu zmniejsza koszty, jakie ponosić musi przedsiębiorstwo. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że najtańsze konto nie musi być wcale kontem najlepszym. Dodatkowe usługi, jak na przykład prowadzenie rachunku w obcych walutach, które jest niezbędne dla firm prowadzących swą działalność również poza terytorium Polski, może nieco kosztować, ale bez takiej usługi ciężko jest prowadzić daną działalność.

Bezpieczeństwo konta

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo dostępu do konta przez internet oraz telefon, a także jego autoryzacja. Dany właściciel konta musi zdecydować, jaka autoryzacja (poprzez token, kod wysłany sms’em, kartę kodów jednorazowych) jest najodpowiedniejszym i najbezpieczniejszym dla niego wyjściem. Dużym plusem jest również tzw. cross selling, który polega na krzyżowej sprzedaży produktów bankowych przez daną placówkę.

 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO