Slide1
Rozwiązanie dla firmy - kredyt inwestycyjny PDF

Kredyt inwestycyjny jest rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim dla firm, które chcą się rozwijać.

Do jego zasadniczych plusów należy nie tylko stosunkowo niewielkie oprocentowanie, ale również to, że odsetki (jeśli głównym celem finansowania była nieruchomość przystosowana do potrzeb przedsiębiorstwa) można wliczyć w poczet kosztów uzyskania przychodu firmy.

Założenia kredytu inwestycyjnego opierają się na tym, że firma dobrze prosperująca powinna prowadzić stałą ekspansję - omawiane kredyty są udzielane na wszystkie dobra, które powodują powiększenie wartości majątku trwałego (nieruchomość, maszyny, wszelkie modernizacje).

Na przyznanie kredytu mogą liczyć tylko te firmy, które potrafią wykazać się długotrwałymi zyskami: jest to ważne zarówno dla przyznania konkretnej kwoty, jak i dla warunków kredytowania (marża banku, koszty dodatkowe). W wielu wypadkach, kiedy przedsiębiorstwo ma wyniki poniżej oczekiwań, banki ustanawiają zabezpieczenie kredytu w postaci nieruchomości należącej do firmy.

W ostatnim czasie kredyt inwestycyjny jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania działalności. Każdy większy bank posiada w swojej ofercie takie rozwiązanie - w tabeli poniżej przedstawiono kluczowe cechy tego produktu w popularnych bankach:


BankMax. wys. kredytu %Okres kredytowaniaWalutaProwizja bankuProwizja za wcześniejszą spłatęDodatkowe informacjeBZ WBKDo 95% wartości inwestycjiDo 15 latPLN, USD, EUR, CHF, GBPDla kredytu do 200 tys. zł min. 3,5%, od 200 do 500 tys. zł min. 2%, od 500 tys. zł – min. 1%Min. 3%Możliwość karencji w spłacie: 18 m-cy dla PLN, 12 m-cy dla kredytu walutowegoPKO BPNie więcej niż 80% wartości nettoDo 25 latPLN, CHF, EUR, USDOd 1,5% do 4%,b.d.Decyzja kredytowa nawet w ciągu jednego dnia.AliorKredyt do 80%  kwoty realizowanej inwestycjiDo 20 latMożliwość otrzymania kredytu w 5 walutachProwizja za przyznanie kredytu – 2%, min. 2,5 tys. złNaliczanie prowizji za wcześniejszą spłatę – do 3 latMożliwość karencji w spłacie kredytu,; indywidualnie rozpatrywana opłata za rozpatrzenie wnioskuGetinDo 100% wartości inwestycjiDo 15 latb.d.Prowizja za przyznanie kredytu od 0,5% (min. 500 zł)Prowizja za wcześniejszą spłatę 2%Brak opłat za rozpatrzenie wnioskuBPHDo 100% wartości inwestycjiDo 20 lat (bez zabezpieczenia hipotecznego - do 10 lat; w walutach obcych- do 10 lat)PLN lub w wybranych walutach obcych, jeśli Kredytobiorca uzyskuje dochody we wnioskowanej walucie kredytuProwizja przygotowawcza od przyznanego kredytu: 2 do 4%, min 700 zł; opłata za rozpatrzenie wniosku – od 150 do 1000 złb.d.Karencja w spłacie kapitału do 2 lat, karencja w spłacie odsetek do 1 roku


Źródło: oprac. własne

W przedstawionej ofercie wyróżnia się jak widać PKO BP, który oferuje aż 25 letni okres spłaty kredytu. Niemniej praktycznie w każdym banku możliwa jest negocjacja opłat i odsetek, które są uzależnione bezpośrednio od kondycji finansowej kredytobiorcy.

 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO