Slide1
Problem bezrobocia PDF

Bezrobocie jest problemem na skalę krajową. Cały czas bowiem zwiększa się ilość osób pozostających bez pracy. Jest wiele sposobów na skuteczne zmniejszanie bezrobocia, są to nowoczesne metody aktywacji osób bez stałego zatrudnienia. Pierwsza z nich to organizowanie szkoleń dla osób bezrobotnych. Warto prześledzić, w jakich dziedzinach jest zapotrzebowanie na pracowników, gdzie przydali by się specjaliści. Można także poznać preferencje bezrobotnych, dowiedzieć się, co chcą i potrafią robić.

Czasem wykształcenie osoby nie odzwierciedla wszystkich jej umiejętności. Bywa tak, że ktoś wybrał jakieś studia lub szkołę, bo została mu ona polecona lub akurat taka była potrzeba na rynku. Rynek jednak wciąż się zmienia, więc trzeba się również i do niego dostosowywać. Jeśli przeanalizuje się umiejętności i kwalifikacje bezrobotnych oraz skonfrontuje je z oczekiwaniami na rynku pracy, łatwiej będzie zastosować program szkoleniowy.

Takie kursy i szkolenia dla osób bezrobotnych mogą kończyć się uzyskaniem konkretnego dyplomu, pozwalającego na znalezienie pracy w danym zawodzie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie grupy na szkolenie dla operatorów wózków widłowych, księgowych, magazynierów czy pracowników biurowych. Drugim rozwiązaniem jest zamawianie bezrobotnych do przekwalifikowania się. Każdy może dziś zacząć studia, na przykład zaoczne.

Miasto, gmina czy powiat może czasem dofinansować takie studia, ponieważ ludzie bezrobotni zwyczajnie nie mają na nie pieniędzy. Jeśli jednak nie może sobie na to pozwolić, warto przynajmniej zorganizować kursy dla osób bezrobotnych, które również dają możliwości szybkiego przekwalifikowania się. Jeśli z kolei osoby bezrobotne nie wiedzą, jaka branża jest dla nich stworzona, warto zorganizować spotkanie ze specjalistą, na przykład doradcą zawodowym. Osoby bezrobotne mogą również zostać zatrudnione tymczasowo, na rzecz gminy, na przykład jako osoby pomagające utrzymać w porządku ulice, chodniki, przystanki czy dbające o zieleń miejską. Warto zaproponować im również możliwość pracy na zlecenia, także przez Internet.

 

ona.net.pl
 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO