Slide1
Poszukiwanie pracy PDF

Szukanie pracy wielu osobom kojarzy się z długotrwałym wertowaniem gazet w poszukiwaniu ogłoszeń oraz przeglądanie wielu stron internetowych. Tak naprawdę jednak to, jak będzie wyglądało szukanie zajęcia jest uzależnione od dobrej organizacji. Najlepiej podejść do tego zadaniowo, podzielić wszystko na etapy, a powodzenie mamy zapewnione. Pierwszy etap to zastanowienie się nad tym, jakiej pracy poszukujemy. Może być ona zgodna z naszym wykształceniem, ale nie musi. Zawsze mamy zapewniona pewną dozę swobody. Warto wypisać na kartce profesje, które nas interesują, pamiętając o elastycznym poszukiwaniu pracy, bez fiksowania się na określonych stanowiskach.

Gdy będziemy już mieli przygotowaną taką listę, przejdźmy do kolejnego etapu, a mianowicie, przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Warto stworzyć swojego typu wzory i bazy zarówno CV jak i listu motywacyjnego, które będziemy zmieniać i modyfikować w zależności od konkretnego stanowiska. Czasem bowiem zdarza się tak, że jedne umiejętności są ważne, a inne całkowicie nieprzydatne, więc niekoniecznie trzeba je umieszczać w życiorysie zawodowym. Gdy mamy już przygotowane dokumenty warto zabrać się do trzeciego etapu, czyli wybrania metod i miejsc, gdzie będziemy szukać. Warto zdecydować się na więcej niż jedno źródło. Pozwoli nam to na bardziej efektywne poszukiwanie pracy.

Dobrze jest rozpocząć od przeglądania gazet, gdzie często zamieszczane są ogłoszenia z regionu. Jeśli w prasie nie znajdziemy niczego ciekawego, sprawdźmy w Internecie. Sieć daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o szukanie pracy. Można tam znaleźć wiele ciekawych stron dla absolwentów, bezrobotnych jak i osób, które marzą o zmianie obecnej posady. Można tam stworzyć swoje internetowe CV i listy motywacyjne, czyli komplet dokumentów aplikacyjnych, który będziemy wysyłać do potencjalnych pracodawców. Takie CV w formie elektronicznej jest bardzo wygodne. Rozesłane dokumenty nie zostaną od razu przejrzane. Musimy na tym ostatnim etapie uzbroić się w cierpliwość.

consulex.pl
 

Serwis

Akademia EURO

Tagi

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?



Więcej…



Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

Agencję Doradztwa Personalnego kreatorzykariery.pl - pisanie CV



 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO