Slide1
Doskonalenie zawodowe - szkolenia PDF

Na rynku pojawia się coraz więcej firm szkoleniowych, proponujących usługi dla wymagających, współczesnych klientów. Szkolenia można różnorodnie podzielić. Bardzo popularny jest podział na szkolenia otwarte i zamknięte. Szkolenia otwarte są dostępne dla wszystkich, bez względu na kierunek wykształcenia. Zazwyczaj jednak konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w szkoleniu, aby organizatorzy mieli orientację, jak wiele osób pojawi się na kursie.

Szkolenia otarte są organizowane w wielu dziedzinach tematycznych. Są to zarówno szkolenia z zakresu psychologii, socjologii i rozwoju różnych umiejętności interpersonalnych jak również szkolenia specjalistyczne: językowe, ekonomiczne czy informatyczne. Szkolone osoby otrzymują certyfikat po ukończeniu kursu.

Tego typu zajęcia mogą być darmowe lub odpłatne. Wiele szkoleń i kursów można dziś odbyć również droga internetową. To idealna opcja dla zapracowanych, dla których znalezienie czasu na stacjonarne szkolenie jest trudne lub wręcz niemożliwe. Druga forma to szkolenia zamknięte. Są one adresowane do konkretnej grupy osób, na przykład ludzi z danym wykształceniem. Nowoczesne firmy szkoleniowe oferują ciekawe szkolenia dla lekarzy, psychologów, ekonomistów, prawników jak również dla pracowników określonych działów i szczebli: kadry zarządzającej, dyrektorów, pracowników administracyjnych czy ekspertów w danej dziedzinie. Organizowane są również szkolenia zamknięte dla pracowników jednej firmy lub działu w jakimś przedsiębiorstwie.

Są one idealnie dopasowane do potrzeb odbiorców, mówimy wtedy o szkoleniach szytych na miarę. Proces przygotowania takiego kursu trwa nieco dłużej. Na początku bowiem firmy szkoleniowe zajmują się analizowaniem potrzeb grupy docelowej, następnie projektowane jest szkolenie. Po kursie przeprowadzane jest badanie ewaluacyjne, mające na celu sprawdzić, czy zastosowane szkolenie odniosło oczekiwany skutek. Takie badanie pozwala również na poznanie odpowiedzi na pytanie: jak szkolenie odbierają odbiorcy i czy są zadowoleni z końcowego efektu.

Polecamy - kursy języka angielskiego w firmie Mission.

www.chimtec.com.pl
 

Serwis

Akademia EURO

.

Infakt.pl: CEIDG w pigułce

„Życie” firmy zaczyna się od wpisu do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niestety, zobowiązania przedsiębiorców wobec systemu nie kończą się w momencie założenia biznesu. Każda zmiana danych związanych z firmą wymaga aktualizacji CEIDG. Zapominalscy zostaną zdyscyplinowani i w ostateczności ukarani. Przypominamy podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć kłopotów. W razie wątpliwości zachęcamy do przepytywania księgowych.

Więcej…
Outsourcing IT

Informatyzacja obejmuje powoli niemal wszystkie dziedziny życia. Także duży i mały biznes nie potrafi już się obejść bez mniej lub bardziej skomplikowanych systemów informatycznych. Jednym słowem – dobry informatyk potrzebny jest prawie w każdej firmie. Jednak nie zawsze są środki na stworzenie nowego etatu. Co wtedy?

Więcej…
Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Oprócz pomysłu na dochodową działalność i jej promocję, trzeba przecież zmierzyć się z takimi problemami, jak dopełnienie wszelkich formalności w urzędach oraz systematyczne płacenie podatków.

Jakie błędy najczęściej popełniają ci, którzy przygodę ze światem biznesu dopiero zaczynają?

Czy istnieje sposób na uniknięcie takich błędów?Więcej…Unia Europejska szansą

Unia Europejska jest szansą dla wielu Polaków, zarówno na znalezienie lepszej pracy za granicą ...


Ratunek dla strefy euro

Konferencja „Rok 2013 w spółkach i na rynku” zorganizowana przez Polski Instytut Dyrektorów ...


Visa Europe i Orange partnerami strategicznymi we Francji

Jak podaje międzynarodowy magazyn "Banking & Finance" Visa Europe i Orange ogłosiły we Franc...


Polska płaca minimalna najwyższa w Europie Środkowo-Wschodniej

Gdzie imigranci z Azji i Afryki dostaną w naszym regionie Europy najwięcej, pracując za najniżs...

 TOP ↑    Copyright: © Akademia EURO